İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Makyaj
  3. Yeşil göze makyaj yapma yöntemleri nelerdir

Yeşil göze makyaj yapma yöntemleri nelerdir

yeşil-göz-makyajı

Yeşil göze makyaj nasıl yapılır bu makalemizde sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Yeşil renkli gözler etkili bakışlara sahiptir ve bu yüzden çok dikkat çeker. Bu gözleri makyajla daha çok ortaya çıkarmak lazım.

Yeşil gözlere hangi renk far kullanılmalı

Mor tonlara sahip farları kullanabilirsiniz. Mordan bordoya doğru her rengi gözlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yeşil tonlara sahip farlarda açıktan koyuya doğru gider.

Altın ve bakır tonlarındaki farları da kullanabilirsiniz. Pırıltılı makyajdan hoşlanıyorsanız en çok tercih edeceğiniz renkler olmalıdır.

Göz kalemi ve eyeliner kullanırken dikkat edilmesi gerekenler yeşil gözlü bayanlar göz kaleminde siyah eyeliner ve siyah göz kaleminden kesinlikle uzak durmalıdır. Göz kalemi hangi renk olmalıdır diye soracak olursanız gri tonlarında yada kahverengi tonlarından göz kalemleri kullanabilirsiniz. Buna uygun maskara kullanabilirsiniz.

Gümüş renkli ışıltılara dikkat kopmalı bir partiye gideceksiniz yeşil gözlere uygulanan gümüş rengi ışıltılar hayal kırıklığı oluşturmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi gözlerinizde canlı pırıltı oluşturmak istiyorsanız tercih edeceğiniz renkler bakır ve altın tonları olmalıdır. Gümüş renkli ışıltılar bakışlarınızı soluk gösterir.

Yeşil gözlerde turuncu renkler turuncu renk hiç kullanılmaması gereken bir renktir. Turuncuyu illada tercih edeceksiniz yaz aylarında denize gittiğiniz zaman tercih edin.

Bordo tonları genelde gece özel davetlere gideceksiniz. Bordo rengini güzel sonuçlar verir.

Yeşil göze hangi renk farlar sürülmemelidir

Gümüş, siyah, mavi gibi ve soğuk renklerden uzak durulmalıdır. Bu renkler yeşil gözlerinizin daha mat ve donuk görünmesine neden olacaktır. Yeşil gözlü bayanlar pembe far daha çok yakışacaktır. Yalnız saç siyahsa pembe far hoş görüntü vermeyecektir.

Göz şekline göre tercih edilen yeşil göz makyaj modelleri

İri gözlere sahip olan bayanlar yukarıdaki size verdiğim renklerin koyu renklerini göz kapaklarınızın bitiş noktasına açık renkleri göz pınarlarınıza uygulayınız.

Düşük göz kapaklarına sahipseniz uçlara açık olan göz kapaklarının ortasın doğru koyu renkler uygulayınız.

Küçük gözleri olan bayanlar açık tonları göz altlarına ve göz kapaklarına uygulayın. Bu sayede büyük göz elde etmiş olursunuz.

Yeşil göze rimel kullanımı

Siyah göz kalemini maskara içinde kullanmayın. Yeşil gözlere yakışan maskara kahverengi olmalıdır. 3 kat sürülen rimel göz renginizin daha belirgin hale gelmesini sağlar.

Yeşil gözlere hangi renk ruj yakışır

Yeşil gözler için yavruağzı, bordo ve pembe tonlarındaki rujları tercih etmelisiniz. Kırmızı renk ruju sadece özel günlerde kullanmalısınız. Yeşil göz makyaja hangi renk ruj yakışmaz diye soranlara tabi ki kahverengini önermiyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap