İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon
  3. Yatak Odasında Tek Renk Dekorasyon

Yatak Odasında Tek Renk Dekorasyon

yatak-odasi-dekorasyon

Her insan için en iyi konfor alanı kişinin kendi evi olarak biliniyor. Konfor alanı, genel olarak bir kişinin kendisini en rahat ve güvende hissettiği yer olarak ifade ediliyor. Pek çok kişi için konfor alanının yani en güvende ve rahat hissettiği alanın dışına çıkmak oldukça zor bir eylemdir. Bir kişinin gün içerisinde pek çok şeyle uğraştığı ve oldukça stres altında olduğu gerçeği herkesin hayatında yer ediniyor. Genel olarak çalışan ya da okuyan kişiler gün içerisinde bedenen ya da zihnen yorgun oldukları için direkt uykuya dalmak isteyebilirler. Bu nedenle rahatlatıcı bir dekorasyona sahip yatak odası tasarımı için birden fazla renk kullanımı yerine tek renk tercih edecekseniz yatak odasında tek renk dekorasyon konusunda biraz araştırma yapabilirsiniz.

Tek Renk Dekorasyon Nedir?

Tek renk dekorasyon aslında pek çok kişinin ne olduğu konusunda fikir sahibi olmadığı bir tasarım şeklidir. Ancak tek renk dekorasyon bir rengin tek olarak tüm dekorasyonda hakim olması anlamına gelmiyor. Aslında tek renk dekorasyon bir rengin belirlenip o rengin tonlarıyla bir tasarım yapılması olarak ifade edilebilir. Tek renk dekorasyonda dikkat edilmesi gereken şunlardır:

  • Renk seçimi
  • Renk geçişleri
  • Uygulanan alanda renk tercihi
  • Işık geçişleri
  • Mekâna uygun renk ve tasarım

Bu ve bunun gibi pek çok alt başlık tek renk dekorasyon için önemlidir.

Yatak Odasında Tek Renk Kullanımı

Yatak odası kişinin rahat bir şekilde uykuya dalması ve güvende hissetmesi adına en önemli mekândır. Yatak odasında tek renk dekorasyon yapmak diğer odaların aksine daha kolaydır. Bunun nedeni ise her yatak odasında belli başlı eşyaların bulunması şeklinde ifade edilebilir. Ayrıca pencerenin bulunduğu duvarın rengi bir ton daha koyu karşı duvar daha açık tonlama ile dengelenebilir.

Yatak Odası Dekorasyonunda Tercih Edilecek Renkler

Renk, bir alana anlam katan en önemli dekorasyon unsurudur. Bu nedenle koyu tonlar yerine daha açık ve canlı tonlar kullanarak daha renkli ve enerjik bir ortam oluşturabilirsiniz. Yatak odanızda sarı, yeşil, pembe, mavi gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Merhabalar sitenizi takip ediyorum. Sitenin forum bölümü var mı