1. Ana Sayfa
  2. İktisat
  3. Ücretsiz kredi notu öğrenme

Ücretsiz kredi notu öğrenme

kredi-notu

Kredi notu son yıllarda oldukça dikkat çeken bir durum oldu. Bankadan kredi almak için başvuru yaptıysanız her zaman olumlu sonuçlanmasını beklemeyin. Kredi çekmeden önce kredi notunuzun öğrenmeniz sizin için zaman kaybının önüne geçmiş olursunuz. Kredi son yıllarda daha çok ev ve araba için çekilmekten ziyade iş kurma içinde kredi çekilmektedir. Düğün için dahil kredi çeken aileler vardır.

Kredi notu puanları

  • 1 – 699 çok yüksek riksli
  • 700 – 1099 orta riskli
  • 1100 – 1499 iyi
  • 1700 – 1900 çok iyi

Kredi çekme bankada en az risk seviyesine olması gerekmektedir. Kredi çekecek kişinin mevcut bilgileri bu durumda olumlu yada olumsuz sonuçlanabilir.

Findeks ve kredi kayıt bürosu KKB avantajları nelerdir

Bankalardan kredi notu öğrenme işlemi yapamazsınız bu çok kolay değil en azından çok yakın bir tanıdığınız olması gerekmektedir veya o bankayla alışverişiniz sürekli olması gerekmektedir. Kredi notunuz iyi ise cazip kredilerden ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Kredi notu puanı nasıl yükselir ve düşer

Kredi kullananlar veya kredi kartı kullananlar gününde ödemelerini yapmazlarsa en azından asgarisini ödemezse kredi borcunun otomatikten kredi notu düşmeye başlar. Daha sonra adli takip ve hapse kadar giden sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Kredi notu sicil affı

2017 senesinde bankacılık ile ekonomi piyasalarının en önemli beklenti içlerinde olduğu zaman yer alır. Sicil affı olarak insanların kredi puanını tekrardan yükselmesi için fırsat sunmuştur. Borcunu ödemeyip yapılandıranlar için özel taksitlendirme ve yapılandırmalar sunulmuştur.

Kredi notu hesaplama yöntemleri

Son yıllarda artık kredi borcu olmayan kimse kalmadı. Bankalarında en çok dikkat ettiği konu müşterilerinde kredi notudur. Findeks üyeliğiniz varsa kredi notunuzu anında hesaplayabilirsiniz. Ev ile araba alacak kişilerin burada kredi durum puanını öğrenmeleri işlerini daha çok kolaylaştıracaktır. Buradaki puan tüm bankalarda geçerlidir. Yıllık ücretli üyelik olarak sürekli kontrol edebilirsiniz. Zaten kredi çekeceğiniz zaman banka size sonucu açıklıyor.

Kredi notunu ücretsiz öğrenme

Eğer ayda sizi bir veya bir kaç defa ihtiyaç kredisi vermek için arıyorlarsa sizde durumunuz iyidir demek ki kredi almaya müsait olduğunuz manasına gelir. Eğer aramıyor iseler demek ki çalışmıyorsunuz ondan veya daha önceki yakın bir zamanda kredi borcunuzu ödemediğinizden dolayıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)