1. Ana Sayfa
  2. Tığ İşleri
  3. Tunus işi patik örneği modeli nasıl yapılır

Tunus işi patik örneği modeli nasıl yapılır

2016-tığ-ile-yapılan-tunus-patik-örnekleri-modelleri

Tunus tığı ile patik örnekleri kış aylarında oldukça çok tercih edilen tunus işi patik modelleri kış gelmeden sonbaharda yapılmaya başlanır. Tunus işi patik örnekleri modellerinde sonradan üzerine desen işlenmektedir.

Çeyizlik tunus işi patik örnekleri modellerinden oluşan bir foto galeri hazırladık sizde burada patik modellerini inceleyebilirsiniz. Desenli tunus patik örnekleri modelleri genelde çiçek desenli tunus patikleri daha çok tercih edilmektedir günlük kullanım için.

Çeyiz için ise kalp desenli tunus patik modelleri örnekleri ve boncuklu tunus işi patik örnekleri genç kızların çeyiz sandıklarına konulmaktadır. El emeği göz nuru patik örnekleri gerçekten basit ama el emeği göz nuru diyebiliriz. İşi bilmeyen için zor olabilir ama öğrendikten sonra çok basit kısa sürede yapabilirsiniz.

2016 çeyiz için tunus işi patik modelleri örnekleri

boncuklu-tunus-patik-modelleri desenli-tunus-patik-modelleri-örnekleri gül-desenli-tunus-patik-modelleri-örnekleri kalp-desenli-converse-tunus-patik-modelleri papyon-desenli-tunus-patik-modelleri-örnekleri renkli-tunus-modelleri-örnekleri tunu-patik-örnekleri tunus-patik-modelleri

Tunus işi patik nasıl yapılır resimli ve videolu anlatım

Değerli hanımlar ilk olarak 20 zincir çekere başlıyoruz. Klasik olarak içeresinde ilmek çıkartıyoruz. 6 sıra boyunca 20 ilmek ile devam ediyoruz. 7. sırada ise beğendiğiniz deseni başlıyoruz. Renk değişimi istiyorsak dik ilmeğin içeresine batırın ve örülecek rengi tığla alın aynı şekilde örerek devam edin. Deseni yaparken aynı anda renkli ve ana rengi beraber örün devam edin. İsterseniz kendi modelini yaratabilirsiniz.

Parmak kısmına gelindiğinde ise örgünün sol kısmından dik ilmeklerin içeresinde ilmek çıkartın sonra iki ilmeği beraber örün ve bitirin. Geri gelirken ise tekrar aynı şekilde örün. Şişte 7 ilmek kalana kadar eksiltme yapın. 7 ilmek olduktan sonra kenar kısımlarından ilmek alarak ilmek sayısını 20 çıkarın. 20 ilmek topladıktan sonra tekrar 7 ilmek kalana kadar eksiltme yapın. Tekrar 20 ilmek toplayın. 6. sırada ise desene uygun şekilde örme işlemi yapın. Parmak uçları döndü ve tekrar motifi yapmaya başlayın patiği örmeye devam edin.

Taban kısmı içinse dönen kısımdan 9 ilmek çıkartın. Sıra sonuna gelindiğinde uzun kısımlardan ilmek alın ekleme yapın. Taban bölgesini örmüş olacaksınız. Topuğu dikip kenar süsü yapın ve tunus işi patik modeli örneğini bu şekilde bitirmiş oluyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap