İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tığ İşleri
  3. Tığ işi örgü çiçek desenli balerin patik modeli örneği yapılışı

Tığ işi örgü çiçek desenli balerin patik modeli örneği yapılışı

boncuklu-örgü-balerin-patik-örnekleri-modelleri
1

Bugün sizlere değerli hanımlar tığ işlerinde olmazsa olmazlardan birisi olan tığ işi balerin patik modeli tarifinden bahsedeceğiz. Tarifi biraz yemek gibi ama emek olan her işte benim düşünce tarifi olması gerekir. 🙂

1 gün içeresinde zaman ayırarak rahatlıkla yapabileceğiniz bir balerin patik örneğini sizlere resimli şekilde göstereceğiz. Yeni doğacak bebekler için veya yeni doğmuş yada okula yeni başlayan kızların için yapabilirsiniz. Gerçekten görenler hayran kalacak.

Balerin örgü patik örnekleri modelleri nasıl yapılır resimli anlatımı

Malzemeleri

  • 2.5 mm tığ
  • Pamuklu iplik rengi size kalmış 🙂

İlk tur 20 zincir çekip başlayın ve 2 zincire aynı yere 2 sık iğne yapın. Daha sonra yanında devam ederek 6 sık iğne yapın. Tekrar yanında devam edin 11 trabzan yapın. Son zincir aynı yere 7 trabzan yapın. Zincirin diğer tarafından devam ederek 11 trabzan yapın. Devam edin 6 sık iğne yapın. Daha sonra son zincir aynı yerden 2 sık iğne yapın. Başta çektiğiniz zincire ilmek kaydırma ile bağlayın bitirin.

2 turda ise 3 zincir çekin başlayın. Yanına 1 trabzan yapın. 2 ilmek içine aynı 2 trabzan devam edin. Sonra devam ederek 17 trabzan yapın. Önünüzdeki 3 ilmek içeresine aynı yere 2 trabzan yapın. Sonra sıradaki ilmek için aynı yere 3 trabzan yapınız. Bu sefer tekrar aynı yere 3 ilmeğe 2 trabzan yapın. Sonra başta çektiğiniz zincirin yanına 1 trabzan yapın ve ilmek kaydırma ile bağlayınız.

3 turda ise 3 zincir çekin. Yanına 2 trabzan yapın ve yanındaki ilmeğe 1 trabzan onun yanındakine 2 trabzan yapınız. Tekrar onun yanında yerede 1 trabzan ve yine tekrar 2 trabzan yapınız. Sonra yanındaki yerden devam ederek 17 trabzan yapınız. 3 kez aynı yere 2 trabzan sonraki ilmeğe 1 trabzan yapınız. 3 ilmeğe aynı yere 2 trabzan yapınız. Sonra 3 kez 1 trabzan sonraki ilmek yerine 2 trabzan yapınız. Devam edin 17 trabzan yapın. 3 defa aynı yere 2 trabzan yapın ve 1 trabzan olarak örün turu bitirmiş olun.

Size örgü balerin patik modeli resimli anlatımı aşağıdaki resimleri dikkatli inceleyin

tığ-işi-balerin-bebek-patiği-modeli-yapılışı-1

Balerin patiğin yan kısımlarını örmek için aşağıdaki resimleri dikkatli inceleyin. X ler sık iğneyi çizgiler trabzanı ifade eder. Yuvarlak olan halklar ise zincirleri ifade eder. Trabzanlı olan yerler patiğin ön kısmıdır.

tığ-işi-balerin-bebek-patiği-modeli-yapılışı-2 tığ-işi-balerin-bebek-patiği-modeli-yapılışı-3 tığ-işi-balerin-bebek-patiği-modeli-yapılışı-4 tığ-işi-balerin-bebek-patiği-modeli-yapılışı-5 tığ-işi-balerin-bebek-patiği-modeli-yapılışı-6

örgü-balerin-patik-modelleri-örnekleri

Yabancı tığ işi örnekleri sitelerinden derlenmiştir. Mutlaka görüş ve önerinizi konu altına yorum olarak yazabilirsiniz. Boncuklu balerin patik ön kısmına istediğiniz deseni çiçeği süslemeyi yapabilirsiniz size kalmış.

Yorum Yap

Yorum Yap