1. Ana Sayfa
  2. Tığ İşleri
  3. Tığ işi ikili dolgulu bebek battaniyesi örgü örneği modeli nasıl yapılır

Tığ işi ikili dolgulu bebek battaniyesi örgü örneği modeli nasıl yapılır

tığ-ile-ikili-dolgu-bebek-battaniyesi-örneği-modeli

İkili dolgu örneği ile bir çok çeşit tığ işi yapabilirsiniz. Hırka modeli, örgü bebek battaniyesi veya çift kişilik örgü battaniye örneklerini yapabilirsiniz.

Battaniyeyi yaparken en az 2 renk kullanın ama bence 3 renk kullanırsanız daha iyi olacaktır. Ne kadar renk o kadar göz alıcı görüntü ortaya çıkar.

Tığ ile ikili dolgu bebek battaniyesi nasıl yapılır resimli anlatımı

İlk olarak malzemeleri sıralayalım

  • 3.5 mm tığ
  • 3 renk pamuklu iplik olacak

İstediğiniz kadar ilk olarak zincir çekerek başlayın. 2 sıra her ilmeğe 1 kez batarak sık iğne yapın. Sonra 3 zincir çekin dönün yanına ilave olarak 1 trabzan yapın. Son ilmekleri beraber örün. 1 zincir çekin 1 zincir atlayın sıra sonuna kadar aynı biçimde örün.

tığ ile yapılan ikili dolgulu bebek battaniyesi örneği videolu ikili dolgu bebek battaniyesi

Renk değiştirip 3 zincir çekin dönün. İlk yuvanın içeresine trabzan yapın. Son ilmekleri beraber örün zincir çekmeden diğerine yuvaya atın 2 trabzan yapın son ilmek beraber örün.

Tur tekrarı yapın istediğiniz uzunluğa gelene kadar aynı biçimde örün. Her sırada renk değiştirebileceğiniz gibi 3 sıra renk değiştirin. Yukarıdaki resimde bebek battaniyesinin bitmiş hali var.

Tığ işi ikili dolgulu bebek battaniyesi örgü modeli yapılışı videolu anlatımı

Yukarıdaki video yabancı anlatım olabilir ama siz yapılışını dikkatli izlerseniz yapabilirsiniz. Zaten basit çok zorluğu yok örnek model hakkında konu altına yorum bırakmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap