İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tığ İşleri
  3. Tığ ile yazlık örgü etek modeli yapılışı

Tığ ile yazlık örgü etek modeli yapılışı

tığ işi örgü pareo etek modeli

Yaz ayı gelmesiyle beraber sizlere evde basit şekilde çok zamanınızı almadan yapabileceğiniz. Tığ işi mine örgü etek örneği modelinin yapılışı hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Bu model pareo etek örnekleri arasında yer almaktadır. Örgü etek modeli sayesinde mayonuzun üzerini kapatacak.

İsterseniz kız çocuğunuz varsa ona veya sevdiklerinize hatta çarşı pazarda satışını yapıp ek gelir sağlayabilirsiniz. Değerli hanımlar sizlere anlatımı tarif edeceğiz.

Tığ ile mine örgü etek örneği modeli nasıl yapılır resimli anlatım

  • 2.5 mm tığ alın
  • Alize cotton iplerinden herhangi sevdiğiniz rengi ayarlayın

Örgü etek yapımı

örgü etek nasıl yapılır

İlk önce bedeninize göre atacağınız sayılar farklı olabilir. 200 zincir çekin ve eteği örmeye başlayın. İlk zincir ilmek kaydırma işlemi yapın ve halka oluşturun. Sonra üzerine 1’er zincir atın aralarda ise 2 zincir olacak ve kafesler yapmış olursunuz. 26 tur bu şekilde devam edin. İsterseniz turu uzatabilirsiniz.

İlk turu 3 zincir çekin, 4 zincir üzerine sık iğne ile batın. Daha sonra 7 zincir çekin 6 zincir üzerine sık iğne batın. Bir daha 3 zincir çekin 4 zincir üzerine sık iğne batırın. Devamında 7 zincirli yuvayı yapınız. Sıra sonuna kadar devam edin.

2 turda ise 1 tane zincir çekin yanına sık iğne batırın. 7 zincirli yuvanın içeresine 1 trabzan yapın. 1 zincir çekin 1 trabzan yapın. 3 zincir çekin trabzan tepesine sık iğne batırın. Bunun gibi 4 trabzan daha yapın. Yuvada 7 tane toplam trabzan olması gerek. Bir önceki turda yaptığınız 3 zincirli 2 yuva arasına sık iğne batırın. Sonuna kadar devam edin.

2 dantel deseni arasına 1 sıra boşluk bırakın. Aşağıdaki resimleri dikkatli inceleyiniz.

örgü örnekleri

sarı örgü etek örneği 1

Şimdi değerli hanımlar kemer bölgesini 1 sıra 3 zincir 1 trabzan 3 zincir 1 trabzan ile yuva yapınız. 2 sıra ise trabzanları ön kısımdan batırıp örüyorsunuz. 1 sıra her 1 trabzan üst kısmına batarak yuva yapınız. Trabazların hepsine sık iğne yapın ve örgüyü bitirin.

sarı örgü etek örneği 2

sarı örgü etek örneği 3

tığ işi sarı örgü etek örneği modeli yapılışı

Sarı mine örgü etek örneği modeli tarifi hakkında sizlere bilgi verdik. Bu bilgileri yabancı sitelerden derleyip Türkçe’ye çevirdik.

Yorum Yap

Yorum Yap