İlginizi Çekebilir
gotik-makyaj-modelleri-resimleri
  1. Ana Sayfa
  2. Makyaj
  3. Siyah göz makyajı nasıl yapılır

Siyah göz makyajı nasıl yapılır

siyah-göz-makyajı-modelleri

Siyah göz makyajı genellikle genç kızların yaptığı ve kendilerini daha çarpıcı ve kışkırtıcı ifade ettiklerini söyledikleri göz makyajı çeşitlerinden bir tanesidir.

Yaptığınız tüm kombinlere yakışacak siyah göz makyajı bu yüzden tüm bayanlar bunu tercih etmektedir. Özel davet ve gecelerde bu makyajı yapan bayanlar tüm gözlerini üzerinize çevirmektedir.

Siyah göz makyajı yapma teknikleri

  1. İlk önce göz göz etrafını siyah pudralı kalemle çerçeveleyin ve yumuşak uçlu bir sünger bu siyahlıkları dağıtın. Pratik bir şekilde buluğ bir göz makyajı sahip olursunuz.
  2. Siyah göz makyajı yöntemlerinde önemli kısmı aydınlatıcı ile vurgulanmasıdır. Aydınlatıcı farı göz pınarı bölgesine uyguladığınızda gözleriniz daha güzel gözükecektir.
  3. Siyah renkte göz kalemini kullanıdığınız da gözleriniz küçük görünüyorsa göz diplerinize açık renk kalem uygulayın ve küçük görünüme engel olabilirsiniz.
  4. Derin ve buğulu bakışlara sahip olmak istiyorsanız 4’lü set olan far paletlerini kullanın. Siyah göz makyajını tamamlayan faktörler arasında yerini alır.
  5. Siyah göz makyajında yüzünüzün sade kalması önemlidir. Pembe tonlarında allık ve nude tonlarında ruj kullanabilirsiniz.
  6. Açık tenli bayanlar kahve rengi tonlarında farlar ile yüzünüzü yumuşatıp masum bir görüntü ortaya çıkarmalıdırlar.
  7. Siyah göz makyajı yapmadan önce göz makyajı bazı kullanın. Göz makyajı bazları göz makyajının bütün gün kalmasını sağlar.
Yorum Yap

Yorum Yap