İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Örgü Modelleri
  3. Şiş ile yapılan yazlık askılı bluz örnekleri

Şiş ile yapılan yazlık askılı bluz örnekleri

örgü-yazlık-askılı-bluz-örnekleri-modelleri

Evde basit şekilde boş zamanlarınızda bambu iplik yapacağınız örgü yazlık askılı bluz örneklerinden bir tanesi sizlere anlatacağız.

İsterseniz penye ipler ile rahatlıkla yapabilirsiniz. İsterseniz panço örnekleri modelleri yapabilirsiniz.

Şiş ile yazlık askılı bluz nasıl örülür resimli anlatımı

Malzemeleri

  • 8 mm şiş
  • Goblen iğne
  • Makas
  • Bambu iplik

örgü-bluz-ipleri

Misinali şiş ile örmesi kolay bende size tavsiye ederim. Uzun şişler takılabilir. Temelde iki kara örülüyor. Sonra kenar kısımlarından dikerek birleştirin. İlmek sayısını ayarlayın bedeninize göre örebilirsiniz. Şişimize ilmekleri attıktan sonra 1 ilmek düz örün ve 1 ilmek ters şekilde örün. Diğer turda ise göründüğü şekil örüyorsunuz. 9 sıra lastik örün. 1 ilmek düz, 1 ilmek ters şeklinde.

şiş-örgü-bluz-örnekleri-modelleri

Lastik kısmı sonra erdikten sonra omuz hizasına gelene kadar 1 sıra düz örgü 1 sıra ters örgü örün. Şimdi sıra nervür bölgesine geldi.

1 tur olarak 1 sıra düz örün. 2 turda ise arka sıra 1 ilmek düz örün ve sonra sıra sonuna kadar şişe 1 kez ip dolayın 2 ilmeği beraber düz olarak örün. Sıra sonuna kadar devam edin.

3 turda ise diğer tura gelindiğinde düz örgü olarak örün ve bu şekilde devam edin. 4 turda ise 2 ilmek düz şekilde örün. Son 1 ilmek kalıncaya kadar şişe 1 kez ip dolayın 2 ilmek beraber düz örgü olarak devam ettirin. Son ilmek ise düz örün.

şiş-örgü-yazlık-askılı-bluz-örnekleri-modelleri

İstenilen boyuta gelene kadar 4 turu tekrar edin. Bir parça daha öreceksiniz aynı şekilde. 2 parçayı bir araya alın kenar bölgelerini örgünün ters tarafından birleştirin. Birleştirme işlemini kol kenarına kadar yapın. Sonra üst omuz yerini dikerek birbirine birleştirin. İyi günlerde giymeniz dileğiyle 🙂

Yorum Yap

Yorum Yap