1. Ana Sayfa
  2. Örgü Modelleri
  3. Şiş ile örgü popcorn bebek battaniyesi nasıl yapılır

Şiş ile örgü popcorn bebek battaniyesi nasıl yapılır

örgü-popcorn-örnekleri-modeli

Sizlere bir şiş örgü modeli ile beraberiz. Bayanların işine yarayacak olmazsa olmaz modellerden birisi olan hırka modellerinde, yelek modellerinde, örgü kazak örneklerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeldir.

Bu yazımızda size örgü popcorn bebek battaniyesi modeli tarifi hakkında bilgi vereceğiz. Çünkü biz bebek örgülerine denedik.

Şiş örgü popcorn bebek battaniyesi örneği nasıl yapılır

Malzemeleri

  • Bebek yünleri
  • 4 mm misinali şiş
  • Goblen iğne

Örgüde kullanılan kısaltma terimler

K: düz örgü

P: ters örgü

Yo: iplik dolama

KFB: ilmek içeresinde arttırma

P5tog: Ters 5 ilmek beraber örme

K1 P1 K1: Düz örgü, ters, düz örgü

Repeat: tekrar etmek

Times: kere kez

İlk önce şiş öreceğiniz uzunluk kadar ilmek atın ve başlayın. 18 sıra boyunca Pirinç örgü modeli şeklinde örebilirsiniz. İlk turda 1 düz 1 ters arka sırada ise 1 ters 1 düz olarak örün. 9 defa aynı şekil tekrar edin.

1 tur ilk başta 1 düz, 1 ters 6 defa tekrar edin ve 13 kez 3 ilmek düz, KFB, 3 ilmek düz biçimde örün. Daha sonra 1 ilmek düz şekilde örün. Kenar oyası 1 düz 1 ters 6 defa tekrar edin. Toplam 129 ilmek

2 tur ise 6 kez 1 ters 1 düz örün. 1 ters örün. Daha sonra 15 defa 5 ilmeği beraber örün ve örmeden al, 1 defa ip dola ve 1 düz, 1 ters, 1 düz, 1 dola, 1 ters örün. Kenar oyası 6 defa 1 ters ve 1 düz örün.

Şiş-ile-örgü-popcorn-bebek-battaniyesi-örnekleri-modelleri

Şiş ile örgü popcorn bebek battaniyes örneği modeli yapımı videolu anlatımı

Biz bu örneği yabancı örgü sitelerinden derledik. Sizinde başka şekil yapış tarzınız varsa şayet bu konu altına yorum olarak anlatabilirsiniz. Umarım işinize yarar.

Yorum Yap

Yorum Yap