1. Ana Sayfa
  2. Örgü Modelleri
  3. Şiş ile örgü çanta örneği modeli nasıl yapılır

Şiş ile örgü çanta örneği modeli nasıl yapılır

şiş-örgü-çanta-örnekleri-modelleri

Evde canı sıkılan bayanlara yeni bir el işi örneklerinden birisi olan son yıllarda baya popülerliği artan şiş örgü çanta örneklerinden bahsedeceğiz.

Son yıllarında modası wayuu mochilla bagler oldukça baya moda oldu. Bizde dedik bir tane anlatalım şöyle yabancı siteleri gezdik biraz bilgi derledik umarım işinizi görürsünüz.

Şiş işi örgü çanta nasıl yapılır videolu anlatımı

Malzemeleri

  • Alacağınız ipe uygun misinalı şiş
  • Pamuklu iplik olacak rengi size kalmış

İlk önce 120 ilmek atıp başlayın ve boyunu ve genişliğini istediğiniz şekilde ayarlama yapabilirsiniz. Şişe 120 ilmekten attıktan sonra 1 tur tüm sırayı ters olarak örün. 2 tur tüm ilmekleri düz şekilde örün. 3 tur tüm ilmekleri ters şekilde örün. 4 tur tüm ilmekleri düz şekilde örün. 5 turda ise ilmekleri ters biçimde örün. 6 turda ise ilmekleri düz örün. 7 turda tüm ilmekleri ters şekilde örün. 8 turda ise düz olarak örün. 9 turda tüm ilmekleri ters biçimde örün. 10 tur 10 ilmeği örmeden şişe alın. Başka bir şiş alarak isterseniz yaparsınız. Artık size kalmış nasıl isterseniz. Sol şişteki 10 ilmeği düz örün. 10 ilmeği tekrar sol şişe alın. Ördüğümüz ilmekleri arka bölgesinden sonra bu 10 ilmeği düz şekilde örün. Bu şekilde sıra sonuna kadar tekrar ediniz.

11 tur tüm sırayı ters şekilde örün. 12 turda bütün ilmekleri düz şekilde örün. 13 tur tüm ilmekleri ters şekilde örün. 14 turda tüm ilmekleri düz olarak örün. 15 turda tüm ilmekleri ters biçimde örün. 16 turda bütün ilmekleri düz şekilde örün. 17 turda tüm ilmekleri ters şekilde örün. 18 turda bütün ilmekleri  düz şekilde örün. 19 turda ise tüm ilmekleri ters örün. 20 turda az önce yapılan işlemin benzerini yapın. 10 turda örmeden 10 ilmek almıştınız ya ilk başta bu turda 10 ilmeği düz örün ve başlayın. Sonraki 10 ilmeği örmeden başka bir şişe alın. Sol şişteki 10 ilmeği düz olarak örün. Örmeden aldığınız ilmekleri sol şişe takın düz olarak örün. Tüm işlemi sıra sonuna kadar devam ettirin.

Yorum Yap

Yorum Yap