1. Ana Sayfa
  2. Örgü Modelleri
  3. Şiş ile bebek hırka modeli nasıl yapılır

Şiş ile bebek hırka modeli nasıl yapılır

şiş-ile-bebek-örgü-modeli

Annelerin ve anne adaylarının çok işine yarayacak bu şiş örgü modelinden bahsedeceğiz. Yabancı rus örgü sitelerinden derlediğimiz bir bebek hırka modeli tarifinden sizlere anlatacağım.

Şiş örgü modelini aynı teknikle uygulayın kaliteli bebek hırka örneğini ortaya çıkarabilirsiniz. Resimleri dikkatli incelerseniz zaten bu alanda uzmansanız anında yapabilirsiniz. Konu altına yorum olarak bize bildirebilirsiniz.

Resimdekine yakın örneklerde çıkartabilirsiniz tabi bu sizin zevkinize kalmış bir şey bebeğiniz kız veya erkekse ona göre ip renklerini seçersiniz.

Şiş ile bebek hırka modeli nasıl yapılır resimli anlatım

Malzemeleri

  • 3 mm misinali şiş
  • Goblen iğne
  • Merserize iplik, merserize iplik, bebe yünü
  • İşaretleyici

Yapılışı ilk önce 144 ilmek atarak başlayınız. 1 sıra düz örün daha sonra asıl renginiz neyse modele başlayın. Aşağıdaki resimdeki örnekte 12 tane sığıyor. Aynı modeli tekrar ederek 10 örnek olacak biçimde dikdörtgen parça olarak örün.

Modeli resimdeki gibi kollara ayırın 3 örnek sağ kol, 3 örnek sol kola koyun. Orta bölümde ise bir kaç sıra lastik olarak örün. Tekrar artırın çıkardığınız örnekten örmeye devam edin.

bebek hırka modeli 1 bebek hırka modeli 2

Aşağıdaki diğer resimler bebek hırka modeli resimlerinin arkalı önlü ve bebek üzerinde nasıl durduğunu gösteren resimlerdir.

bebek hırka örnekleri sarı renk bebek hırka modeli şiş ile bebek hırka modelleri şiş ile bebek hırka örnekleri videolu anlatım şiş ile bebek hırka örnekleri şiş ile yabancı bebek hırka modelleri yapılışı resimli videolu anlatım şiş yapılan bebek hırka modelleri resimli anlatım yabancı bebek hırka modelleri yabancı bebek hırka örnekleri

Aynı bebek çocuk hırka modelinde şapkada örebilirsiniz. Seçim size kalmış aynı renk veya ördüğünüz hırkaya yakışacak renklerden örebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap