1. Ana Sayfa
  2. İktisat
  3. Şeftali Diyeti Nasıl Yapılır

Şeftali Diyeti Nasıl Yapılır

seftalidiyetinasilyapilir

Yaz sezonunun çok sevilen taraflarından biride hiç şüphesiz birbirinden tadı güzel meyveleri. Bayıla bayıla tüketilen gıdalar arasında olan meyvelerin en fazla sevilenleri yaz sezonunda tezgahlarda yerini almakta. Bu meyvelerden biri tanesi de şeftalidir. Peki, herkes tarafından severek tüketilen şeftaliyi yerken aynı zamanda fit bir görünüme ulaşmanın imkanı var mı dersiniz? İşte bu sorunun cevabını hep beraber öğrenelim.

 Şeftali diyeti, şeftali tüketmenin yanına ek besinlerin eklendiği bir diyet programıdır. Lifli yapısından dolayı uzun müddet tok tutma özelliği vardır. Bu özellik sayesinde insanlar şeftali diyeti yaparken şeftali odaklı beslendikleri için uzun müddet tok kalmalarının yanında daha az kalori almış da olmaktadırlar. Şeftalinin %89’u suya sahip olması sayesinde diyet için oldukça uygun olan bir gıdadır. Tabii ki her diyette olduğu gibi şeftali diyetine de hekim onayı almadan başlamamak gerekmektedir.

 Şeftali Kaç Kalori?

 100 gram şeftali 41 kalori sahiptir. İnsanlar diyet programlarına bakarak ara öğünlerde sadece 1 bardak şeftali suyu içileceğinde bile kalori hesabı yapılarak yemelidir. Ayrıca kahvaltıda ve gün içindeki normal öğünlerde de şeftali yemek istedikleri zaman bu matematik ile kalori hesabı yaparak uygun miktarda yenmelidir.

 Şeftali Diyetinin Diyet Programı

 Şeftali diyeti size zayıflama konusunda yardımcı olacak. İşte bir günlük diyet programı şu şekildedir;

 Sabah: Kahvaltılarda 1 adet orta büyüklükte şeftali ve 1 kase yağsız yoğurt tüketilmelidir. Ayrıca bunun yanında da 1 fincan sade(şekersiz) kahve içilmelidir.

 Öğle: Öğlen yemeklerinde 1 adet orta büyüklükte şeftali ve 1 kase yağsız yoğurt tüketilmelidir. Ayrıca buna ilave olarak 1 porsiyon da ızgara tavuk göğsü yenmelidir.

 Akşam: Akşam yemeğinde 1 adet orta büyüklükte şeftali ile 1 kase yoğurt yenmelidir. Başkaca bunlara ek olarak 2 tane haşlanmış yumurta da tüketilmelidir.

 Normal öğünlerin dışında bir avuç yağsız kuru yemiş yenilebilir.

 Evde şeftali suyu nasıl yapılır?

 2 adet şeftali-Yarım su bardağı şeker-3 su bardağı su gerekli.

 Şeftalileri düzgünce soyup dilimledikten sonra şeker ve suyla beraber ocağa koyup pişirin. Pişirdikten sonra blenderla çekip bir süre soğumasını beklemek. Eğer şeker fazla gelirse su ekleyerek şekerin yoğunluğunu azaltabilirsiniz.

Diyet Hakkında Diğer Yazılarımız : https://www.leylak.org/gebelikte-seker-diyeti-nasil-olmali.html

0.0110
0.0Ortalama Puan
Şeftali Diyeti Nasıl Yapılır

Yaz sezonunun çok sevilen taraflarından biride hiç şüphesiz birbirinden tadı güzel meyveleri. Bayıla bayıla tüketilen gıdalar arasında olan meyvelerin en fazla sevilenleri yaz sezonunda tezgahlarda yerini almakta.

    Yorum Yap

    Yorum Yap