İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon
  3. Salon dekorasyonu nasıl olmalı?
Trendlerdeki Yazı

Salon dekorasyonu nasıl olmalı?

İlgi Alaka ve dikkat çekici ve rahat bir salon dekorasyonu gerçekleştirme istiyorsanız ilgi faktörüz şart olan bazı noktalar vardır. Öncelikle güzel bir salon dekorasyonu emeliyle renk uyumu düşünülerek eşya seçimi gerekli olur ve bu eşyaların doğru yerleştirilmesi.

salon-dekorasyonu-nasil-olmali
1

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı ? 

 İlgi Alaka ve dikkat çekici ve rahat bir salon dekorasyonu gerçekleştirme istiyorsanız ilgi faktörüz şart olan bazı noktalar vardır. Öncelikle güzel bir salon dekorasyonu emeliyle renk uyumu düşünülerek eşya seçimi gerekli olur ve bu eşyaların doğru yerleştirilmesi.

 Renk Uyumu Oldukça Çok Önemlidir 

 Ayrı olarak mobilyaları yada diğer eşyaları yalnızca boyut açısından değil, hane içerisinde renk uyumuile ilgili da değerlendirmek gerekir. Bu açıdan eviniz için doğru renk ve boyutlarda mobilyalar seçenek ederek ve bunları düzgün ve özen gösterilmiş bir şekilde koyularak küçük salonları bile dikkat çekici ve rahat bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 Eşyalarınızı Yerine Koymadan ve yerleştirmeden önce Duvar renginizi özenle Seçin

 Salon dekorasyonu amacıyla renk seçiminde kısmın sahip olduğu, ölçüm cinsinden bir çok alanın alınması gerekir. Büyük bir salonda bir çok renk sınırlaması olmasa da, çok koyu tonlar ile ortamı boğmamak gerekir. Asıl hudutluluk ufak salon sahipleri içindir. Zira; ufak herhangi mekanda lacivert , mavi , bordo, kahverengi gibi ve koyu renk tonları alternatif etmek, odayı olmasından da ufak gösterir ve oda içersinde bunaltıcı bir hava yaratır. Bunları öneme alarak renk seçimini yapmanız halinde, hanenizdeki rahatlığı hissedeceksiniz. 

 Salon Aydınlatması 

 Salon aydınlatması mühim bir konudur. Öyleki salon ve diğer dekorasyonunda doğru aydınlatma ve ışıklandırma ürünlerini seçerseniz mükemmel bir mekan yaratabilirsiniz. Bu nedenle, güzel bir avize ve köşelerde lambader aydınlatma ürünlerini tercih ederek, bütün salona ışık saçabilirsiniz. 

 Duvar Aksesuarları Kullanın 

 Aksesuarlar dekorasyonun tamamlayıcı birleşik unsurlarıdır. Aksesuarın olmadığı yerde bir eksiklik eksik olduğunu derhal hissedebilirsiniz ve görebilirsiniz . Bu nedenle, ilgi çekici bir salon dekorasyonu amacıyla duvarlarda aksesuarların ihmal edilmemesi lazım ve şarttır .

 BaşkaTasarımlar Deneyin 

 Duvarlarınızı yalnızca boya ile bırakmak yerine, bilhassa tv ünitesini yerleştireceğiniz yada resim asacağınız duvar yerinde natural taşlar ve kaplanmış olan bir niş çalışması yaptırın nişin içini led şeritler ile destekleyin. 

 Salon Yerleştirmesinde En önemli noktalar 

 Çok Büyük vitrin ya da kitaplık ile mekanı daraltmayın. Odanın boyutuna makul işlevsel bir Tv ünitesi dekorasyonyeterli olacaktır. Hem de konuk geldiği zaman nerede yatacak ve rahat olsun diyorsanız, katlanabilir yatak ve dolap ve modelleri ile bu problemi çözebilirsiniz. 

Yorum Yap

Yorum Yap