İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada aba görmek

Rüyada aba görmek

rüyada aba görmek

Öncelikle abanın ne olduğunu açıklayarak söze başlamak istiyorum.  Aba, yünün dövülmesi ile elde edilen, dayanıklı ve kaba, elle dokunan bir kumaştır. Eskiden dervişlerin giydiği uzun yakasız üstllüğe ve bu gün özellikle Doğu Anadolu ‘ da ki bazı yörelerde çobanların giydiği üstlüğe de  aba denir. Bu kumaş cübbe, hırka, potur, kalçın, çakşır ve terlik yapımında kullanılırdı.

rüyada aba görmek nedir

Rüyada aba görmek,  genellikle hayra yorulur.

Rüyada aba görmek ne anlamı gelir, yolculuk ve sevindirici bir haberle yorumlanır.

Rüyasında siyah bir aba giydiğini görmek, üzüntülü bir haber alacağı anlamına gelir.

Rüyasında siyah renkli abasını sırtından çıkardığını görmek ise, içinde bulunduğu sıkıntı ve darlıktan kurtulacağı anlamına gelir.

Rüyada aba giymiş olduğunu görmek, hiç beklenmedik bir yerden gelecek bir menfaat ve ya gelir elde edileceğine delalet eder.  Ayrıca rızka, mutluluğa ve iyi kazanca işarettir.

Rüyada abadan yapılmış bir elbise giydiğini görmek, yoksul bir duruma düşebilecek kederli ve üzüntülü bir dönem yaşanabileceği ile tabir edilir.

rüyada aba görmek ne demektir

Rüyada yeşil renkte bir aba görmek, dileklerinin gerçekleşmesine, mutluluğa, hayırlı işlerle yorumlanırken, beyaz aba görmek yolculukla yorumlanır.

Rüyada yırtık bir aba görmek, yakın gelecekte maddi bir kazanca ulaşacağınıza, eğer abayı sizin yırtıp parçaladığınızı görmek ise, kendi işinizi bozacağınıza işaret eder.

Rüyada abanızı çıkarıp bir başkasına verdiğinizi görmeniz, elinizde olan malı başkalarına kaptıracağınıza delalet eder.

Bir kimse eğer kendini aba üzerine oturmuş olarak görürse rütbesi artar.

Yorum Yap

Yorum Yap