İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Dekorasyon
 3. Romantik Balkon Tasarımı Nasıl Yapılır?

Romantik Balkon Tasarımı Nasıl Yapılır?

romantik-balkon-tasarimi

Romantik sabah kahvaltıları ve keyifli sohbetlere ev sahipliği yapan balkonlar, mola yeridir. Farklı bir atmosfer yaratacak olan romantik balkon tasarımı nasıl yapılır? Maksimum yer elde etmek için balkonda kullanılacak eşyalar; kullanışlı, sağlam ve az yer kaplayan modeller arasından seçilmelidir.

İşlevsel ve Küçük Mobilya Tercihi

Romantik bir ortamın olmazsa olması olan ahşap dekorasyonlar, işlevsel özelliklere sahip olmalıdır. Şerit ışıklar, gün batımında romantik bir etki yaratmak isteyenlerin tercihidir. Farklı renk ve şekillerde hazırlanan LED ışıklarla istenen etki tek dokunuşla sağlanabilir.

 • Bitkiler
 • Doğallık
 • Mumla aydınlatma
 • Yastık kullanımı ve
 • Otantik desenler

Dinlenme anına değer katar. Balkonda kullanılacak bitki çeşitleri ve saksı hacimleri metrekareye uygun olarak seçilmelidir.

Odak Nokta Oluşumu

Mobilya seçerken odak noktası oluşturmaya özen gösterilmelidir. Manzaraya hakim bir yerleşim biçimi, günün stresini atarken uzun sohbetlere derinlik katar. Zamanının büyük kısmını balkonda geçirmeyi hayal edenler, rahat koltuk ve minder seçimiyle kullanışlı bir alan yaratabilirler.

Kilim, Salıncak, Hamak Üçlemesi

Balkon zeminin taş ya da ahşap olması halinde kilim kullanılarak sıcak bir hava yakalanabilir. Büyüklüğe uygun olarak yapılacak bir seçimle salıncak ya da hamak kurulumu sıcak sohbetlerin daha uzun saatler devam etmesini sağlar.

Romantik bir balkon tasarımında ön plana çıkan zevkler, sezonun mobilya trendleriyle uyumlu olarak seçilmelidir. Mekânla uyumlu, işlevsel özelliklere sahip ve katlanabilir bir sehpa ya da masa tercihi yemek yemek ve uzayan geceye enerji katmak için kahveleri yudumlamaya alan yaratır.

Mum Kullanımı

Romantik bir ortam mum kullanımıyla desteklenir. Aromatik, suda yüzen ya da cam fanusa yerleştirilen büyük mumlarla balkon aydınlatması istenen seviyede tutulabilir.

 • Doğal bir görünüme sahip
 • Katlanabilir
 • Kolay temizlenen ve
 • Modern mobilya tercihleri

Kırmızı aksesuarlarla aşkın büyüsünü korumak için kullanılabilir.

Balkonda Bahçe Tasarımı

Uzun ömürlü ve dış ortamda yaşayan bitki seçimleriyle balkonda romantik bir bahçe tasarımı yapılabilir. Sadece yapraktan oluşmayan ve açtığı zaman mekâna hem görsellik hem de hoş koku yayan çiçekler, ahşap saksı ve askılı vazolarda kullanılabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap