İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Örgü Modelleri
  3. Örgü çaydanlık kılıfı örneği modeli nasıl yapılır

Örgü çaydanlık kılıfı örneği modeli nasıl yapılır

örgü-çaydanlık-kılıfı-modeli-örneği

Dışarıda çay keyfi yapmak kadar güzel bir şey yoktur. Pikniklerde veya balkonda güzel bir manzara çay keyfi kadar gerçekten güzel bir şey yoktur. Ailenizle, dostlarınızla lezzetli bir sohbet ile ağzınıza tat verecek çayın duygusunu tatmak hoş olmaktadır.

Peki bu çayın soğumaması için örgü çaydanlık kılıfları kullanmanız gerekmektedir. İsterseniz satın alabilirsiniz lakin biz size şiş ile çaydanlık kılıfı örnekleri nasıl yapılır biraz bundan bahsedeceğiz.

İnternet bulabilirsiniz örgü çaydanlık örtüleri modelleri örnekleri diye bakabilirsiniz. Peki bu çaydanlık kılıfı yapımı nasıl olur.

Şiş ile örgü çaydanlık kılıfı örneği modeli nasıl yapılır resimli anlatımı

Malzemeleri

  • Akrilik iplik rengi size kalmış
  • Çiçekler için akrilik renkli iplikler renkleri size kalmış
  • 4 mm şiş
  • Makas
  • İğne

Örgü çaydanlık kılıfı tarifi

Ördüğünüz çaydanlık kılıfı boyutu 11 cm, 17 cm ebatlarında olacak. Yada siz kendi demliklerin ebatlarına göre örebilirsiniz. Demliğin ebatı 90 ilmekten oluşmaktadır. Şişe 90 ilmek attıktan sonra 45 ilmeğe iplik geçirin yada iğne bunun amacı ilmekler kaçmaması içindir. Emzik yüksekliğine ulaşana kadar 1 sıra düz örgü 1 sıra ters örgü örün.

şiş-ile-örgü-çaydanlık-örneği-modeli-yapılışı-1

Aynı yükseliğe kadar 45 ilmeği örün.

şiş-ile-örgü-çaydanlık-örneği-modeli-yapılışı-2

Emzik açıklığını ördüğünüzde ilmekleri birleştirin ve örmeye devam edin.

şiş-ile-örgü-çaydanlık-örneği-modeli-yapılışı-3

6 sıra kadar 90 ilmeği beraber örün. Demliğin üst kısmına gelene kadar örün. O kısımda azaltma yapılacak.

şiş-ile-örgü-çaydanlık-örneği-modeli-yapılışı-4

Eksilme yaparken aynı şapka gibi görünmesi gerekir. Şapka örerken eksiltilen sıra sonuna kadar 2 ilmeği beraber düz 1 ilmek düz olarak örün. Arka kısımları ise aynı sayı kadar ters olarak örün. Tepe noktasına kadar ulaşan bu şekilde örün. Tepe noktasına gelince örgüyü kapatın ve bitirin.

şiş-ile-örgü-çaydanlık-örneği-modeli-yapılışı-5

Çiçek desenli örgü çaydanlık kılıfı hazır. Ne şekilde süslemek istiyorsanız o şekilde süsleyin. Örgü çiçek modelleri ile güzelce süsleyin.

şiş-ile-örgü-çaydanlık-örneği-modeli-yapılışı-6

Örgü çaydanlık kılıfı sizler için yabancı sitelerden derledik ve Türkçe diline uyarladık anlatmaya çalıştık zaten şiş ile devamlı uğraşan hanımlar kolay şekilde yapacaktır. Konu altına örnek hakkındaki yorumlarınızı eksik etmeyin.

 

Yorum Yap

Yorum Yap