İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı
  3. Ne sıklıkla saç boyanır?
Trendlerdeki Yazı

Ne sıklıkla saç boyanır?

Saç insanların en önemli aksesuarı yani insan vücudundaki en önemli canlı organıdır. Bundan dolayı insanlar özellikle de bayanlar saç boyanmasına gerekli özeni göstermektedir.

Ne-Sıklıkla-Saç-Boyanır

Saç boyanması aslında çok önemli bir konudur ve sağlıklı olması açısından belirli kriterleri ve yapılması ve yapılmaması gereken birtakım durumlar söz konusudur.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için dikkat etmemiz gereken birtakım durumlar vardır. Bunlar ise; beslenmenize dikkat etmeniz evet beslenmeniz saçlar için çok ama çok önemlidir. Fazla su tüketimine de özen göstermelisiniz ve tabi ki de saç spreyleri, saç jölesi ve çok sıklıkla saç boyatmak bu gibi durumlardan uzak durmalısınız, bu ve bunlar gibi faktörler saçlarınıza zarar veren durumlar arasındadır.

HANGİ SIKLIKLA SAÇ BOYATILMALI?

Hemen hemen her bayan saç renginden sıkıldığı anlar olmuştur. Bunun gibi anlarda bir yenilik olmasını isterler. Kendilerini yeni bir değişiklik ile daha iyi hissedebileceklerini düşünürler. Bundan dolayı da ya kuaförlere gidip ya da evlerinde kendi kuaförlerini oluştururlar.

Saç boyatmak için gerekli boylarınızı alıp evinize gelmiş olabilirsiniz veya bir kuaföre gidip saç renginizi seçip boyattınız diyelim ama istediğiniz gibi olmadı ne yapacaksınız?

 Hemen yeniden boyatmayı sakın düşünmeyin!

Saç boyatmak için bir önceki boyatma sürecinizin üstünden en az 4 hafta geçmesini beklemeniz gerekiyor maalesef! Çünkü saç boyasının içerdiği kimyasallar hiç tahmin etmediğiniz kadar size ve saçlarınıza zarar verebilecek durumda.

 SAÇ BOYASI SAÇA ZARAR VERİR Mİ?

Evet, bunu söylemek bayanlar için zor olsa da saçınızı bir anda siyah renginden sarı bir renge büründüren bir kimyasalın tabi ki de göz ardı edilemeyecek zararları var maalesef.

 Ancak saçınızın iyiliği ve sağlığınız için işinde iyi olan kuaförlere kendinizi emanet ederseniz, siz ve vücudunuzun sahip olduğu en değerli dekorasyon sağlıklı olur.

 Ve saçınızı bir kuaförde değil de kendiniz boyamak istiyorsanız mutlaka organik içeriklere sahip boyları tercih etmelisiniz ve özenle boyama işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

Özellikle yeniden belirtilmesi gereken konu saçlarınızı sürekli renk değiştirme sürecine katmayın ve EN AZ 4 HAFTA BEKLEYİN! Sizin ve saçınızın sağlığı için en doğrusu bu olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap