1. Ana Sayfa
  2. Tığ İşleri
  3. Nasıl Bebek Örülür?
Trendlerdeki Yazı

Nasıl Bebek Örülür?

En güzel hediyelerden birisidir bebek, anne adaylarına ya da evlilik sürecinde olan gelin adaylarına. Aslına bakılırsa kız çocuklarının neredeyse hepsi bebek hediye aldığı zaman çok mutlu olmaktadır.

bebek-nasil-orulur
2

En güzel hediyelerden birisidir bebek, anne adaylarına ya da evlilik sürecinde olan gelin adaylarına. Aslına bakılırsa kız çocuklarının neredeyse hepsi bebek hediye aldığı zaman çok mutlu olmakta ve kalbinde yer eden annelik içgüdüsü ile anında ona sarılmaktadır. Özellikle bir de bu hediye el emeği göz nuru olursa o zaman daha da değerli olacaktır.

 Bebek Örmek

 Bebek örmek adına ilk olarak doğru ip seçimi yapılması gerekmektedir. Özellikle küçük çocuklar adına yapılıp hediye edilecek ise o zaman bakteri tutmayan iplikler seçilmelidir. Bambu iplikler de yine çocuklar adına yumuşak olup rahat sarılacak şekildedir. 

 Özellikle yumakları seven anneadaylarına bakıldığında bıyıklı dediğimiz sarkan iplikleri de tercih edebilmektedirler.

 Aslında ne olursa olsun birçok örgü sevdalısı yün ipten vazgeçmeyecektir. İnternet üzerinden çok fazla bebekörülmesi ile alakalı bazen video ile bazen yazı şeklinde bölümler bulunabilmektedir. Her zaman için ilk olarak ayaklar kısmından başlanılması uygun görülmektedir. Sonrasında bacak kısmı devam ettirilerek gövde ile birleştirilir. Kollar ve baş kısmı ise sonradan vücuda eklemekle kolay bir örgü tamamlanmış olur.

 Kolay Figürlü Bebek Örgüsü Örneği

 Sıklaştırılan iplikle beraber 9 adet zincir çekilir. İkinci zincire 7 adet sık iğne örülür. Sonrasında sık iğneye 4 adet batırılır. Karşı tarafa çekilip zincirin karşısına 6 adet zincir örülmektedir. Sonrasında iki tane arttırılmaktadır. Yer belli edildikten sonra ikinci sıraya geçilir ve altı adet sık iğne örülür ve bir zincire 4 adet batırılmıştı şimdi yine batırılır ve dört artış sağlanmaktadır.

 Arka arkaya sürekli artışlar yapılarak sık iğnelerle yapılarak bebeğin ayağı yapılmış olur. Bu sıra onuncu sıraya kadar devam etmektedir. Sonrasında bacağın oluşması için arka arkaya her sırada iki tane sıkı iğne azaltılarak devam eder. Bu şekilde de üst üste on sıra daha çıkılmış olur. Sonrasında bacakların olması için 15 sıra çekilmektedir.

 Böylece 36 adet sık iğne olmuş olur. Sonrasında bacaklar birleştirilmektedir. Kollar da bacaklar gibi başlanır elden başlayarak omza doğru gidilmektedir. Tabi daha küçük olacağı için ilk başlandığın 4 zincir üzerine sık iğneler yapılmaktadır.

 Bacaklar yapıldıktan sonra vücudun oluşması adına yine artırmamız gerekecek toplamda 36 adet sık iğne yapılmış şekilde göbeği yukarı doğru çıkmış olmalıdır. Kollar birleşmeden bacak ve karın bölgesinin elyafları doldurulmalıdır. Sonrasında kollar da doldurularak birleştirilmesi gerçekleştirilir.

 Baş yapımı kolaydır. Lif örer gibi başlayıp onuncu sıraya geldiğinde küçülterek devam edilir ve içi doldurularak birleştirilir.

0.0110
0.0Ortalama Puan
Nasıl Bebek Örülür?

En güzel hediyelerden birisidir bebek, anne adaylarına ya da evlilik sürecinde olan gelin adaylarına. Aslına bakılırsa kız çocuklarının neredeyse hepsi bebek hediye aldığı zaman çok mutlu olmaktadır.

    Yorum Yap

    Yorum Yap