İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Makyaj
  3. Kirpiklerinize Uygun Maskara Seçme Rehberi

Kirpiklerinize Uygun Maskara Seçme Rehberi

kirpiklerinize-uygun-maskara

Maskara, kadınlar için göz makyajının en tamamlayıcı unsuru şeklinde tanımlanabilir. Göz makyajı yapıldığı zaman makyajın tamamlanması adına uygun maskaranın seçilmesi gerekir. Hiç makyaj yapılmadığı zamanlarda bile yalnızca rimel ile gözlere derinlik, yüze bir parlaklık gelir. Bu yüzden rimel, kadınların makyajında oldukça önemli bir yere sahiptir. Kirpiklerinize uygun maskara seçme rehberi ​​​​​​​hakkında bilgi vermek doğru olacaktır.

Maskara Çeşitleri

Maskaralar, fırçalarına göre ayrıştırılmaktadır. Her kirpik tipine göre üretilen maskara türleri aşağıdaki gibidir;

  • Kalın fırçalı maskaralar,
  • İnce fırçalı maskaralar,
  • Kıvrımlı maskaralar,
  • Hunili maskaralar,
  • Kum saatli maskaralar şeklinde sıralanabilir.

Seyrek ve İnce Kirpikler

Seyrek ve ince kirpik yapısına sahip olan hanımların hayali her zaman dolgun kirpiklere sahip olmaktır. Bunun doğru olan maskara tercihi ile mümkündür. Bunun adına gereksinimi duyulan sık ve kalın telli fırça özelliği bulunan maskara almak olacaktır. Rimelin koyu renkli olmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede daha dolgun ve yoğun kirpik görünümüne ulaşılacaktır.

Düz ve Hacimli Kirpikler

Herkesin kirpik tipi değişiktir. Kimilerinin ki düz, kimilerinin ki kısa, kimilerinin ki dolgun ve uzun olur. Doğru maskara fırçaları ile kirpikte eksik olan problem rahat bir şekilde giderilebilir.

Düz ve Kısa Kirpikler

Düz ve kısa kirpiklere sahip olan kişilerin maskaradan beklentisiyse kıvrık ve uzun kirpiklere ulaştırmasıdır. Kirpik kıvırıcılarıyla kirpikler istenilen hacme ulaşmamaktadır. Rimel sürüldüğünde fırça kişinin kirpiğine uygun değil ise kirpik kıvırıcının çok fazla etkisi olmamaktadır. Bu yüzden kıvrımlı maskaralar kullanılmalıdır.

Renksiz Kirpikler

Kirpikler, uzun da olsa cansız ve renksiz ise kirpiklerin yok gibi görünümü yaratacaktır. Hele ki kirpikler seyrek ise vaziyet daha da kötüdür. Bu tip kirpiklere sahip olan kişilerin ince fırçalı ve ekstra renk veren rimel türlerini kullanmak olacaktır.

Yapışık Kirpikler

İlk defa duyanlar şaşıracaktır. Bu çeşit kirpiklerin de bulunduğu söylenebilir. Rimel sürmek, bu tip kirpiklere zordur. Kirpiklere maskara sürmeden önce mutlaka olarak temiz maskara fırçasıyla taramak gerekmektedir. Aksi halde sürülen rimel yapışacak ve top şeklinde bir görünüm oluşturacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap