İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı
  3. İş Hayatındaki Kadınlara Özel Cilt Bakımı

İş Hayatındaki Kadınlara Özel Cilt Bakımı

is-hayatindaki-kadinlar-icin-cilt-bakimi-tavsiyesiNeredeyse hepimiz günümüzün yarısından daha da fazlasını iş yerimizde geçiriyoruz. Kimimiz bu esnalarda oturarak çalışıyoruz kimimiz ise kapalı bir ortamda çalışıyoruz. Fakat nasıl bir pozisyonda çalışırsak çalışalım en temel sorun olarak yeterli oksijen tüketmemeyi yaşıyoruz. Aynı zamanda tüm gün boyunca oturduğumuz yerden yedik içtiklerimiz ise ayrı bir dert haline geliyor. Kısacası gün boyunca maruz kalmış olduğumuz her şey cildimizde lekelerden kırışıklıklara kadar birçok şeye sebebiyet yaratabiliyor. Peki, iş hayatındaki kadınlara özel cilt bakımı nedir?

Çok Fazla Makyaj Yapmayın

Ne yazık ki nasıl tüketeceğimizi tam olarak bilmediğimiz makyaj her günün vazgeçilmez bir ürünü olmayı başardı. Tüketmenin yanı sıra, kullanmış olduğumuz ürünleri nasıl tercih etmemiz gerektiğini bilmememiz ise sağlığımız açısından en temel sorunu oluşturuyor.

  • Özellikle gün içerisinde yapılan yoğun makyaj, kişilerin gözeneklerin de kapanmaların meydana gelmesini sağladığı gibi, gözenekler içerisinde hem kir hem de yağ birikmesini sağlar bir hale geliyor.
  • Cildin hiçbir şekilde nefes almasını sağlamayan bu gözenekler aynı zamanda kişilerde akne sorununu oluşmasını da sebebiyet verir.

Özellikle çalışan kadınlar bu duruma saatlerce maruz kaldığından dolayı, seçmiş olduğu makyaj malzemesine son derece dikkat etmelidir. Cildin nefes almasını sağlayabileceği ürünleri tercih etmek ile beraber, ara sıra da cildin rahat kalabilmesini sağlamak amacı ile makyaj yapmamakta gerekir.

Gün Boyu Cildin Nemli Kalmasını Sağlayın

Gün boyu cildi sağlıklı bir şekilde tutmak olması gereken en kesin çözüm yöntemidir. Fakat hızlı bir tempo içerisinde çalışan bayanlar günün yorgunluğu ve stresi yüzünden bunu sağlamakta zorluk çekmektedirler. Bunun en temel ve basit yöntemi nemlendirici kremi çantalarının bir kenarında tutarak sabah ve akşam sürekli olarak ciltlerine uygulamaları olacaktır. Bunun yanında sık sık içilen su ise sağlıklı bir şekilde cildin nem dengesini korumayı sağlayacaktır.

Bol Bol Temiz Hava Alın

Uzun süre kapalı bir alan içerisinde yer almak cildin olabildiğince oksijenden uzak durmasını sağlamak demektir. Bu yüzden dolayı cildi canlı tutabilmek için belli aralıklar ile temiz hava almak en önemli noktadır. Temiz hava kan dolaşımının hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar ve böylelikle vücudun su ve nem dengesi korunarak daha sağlıklı bir cilt oluşması meydana gelir.Yorum Yap

Yorum Yap