İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İktisat
  3. Fondöten Makyajı Nasıl Yapılır
Trendlerdeki Yazı

Fondöten Makyajı Nasıl Yapılır

Ciltte uzun süre kalıcılık etkisini koruyan ten görünümü için fondöten önemli bir adımdır.

makale3

Ciltte uzun süre kalıcılık etkisini koruyan ten görünümü için fondöten önemli bir adımdır. Makyajın pürüzsüz gözükmesini ve cilt ile fondöten arasın da oluşan deformelerin kapatılması için önemli bir adımıdır. Tabi genele bakıldığı zaman cilt kapatma işlemini kimi birey göz kısmından sonra kimi insan ise sonrasın da yapılmasını uygun görür.

 Fondötenin Tene Uygulama Aşaması

makyaj ve fondöten ile alakalı herşeyi burada bulabilirsiniz

 Cilt tonuna uygun fondöten seçilmesi çok önemlidir aksi halde ten renginin bir kaç ton açık veya kapalı rengi makyaj yaptıktan sonra komik veya istenmeyen görüntülere sebebiyet verebilir. İstenmeyen görüntülerin oluşmaması için tene uygulandığı sırada izlenmesi gereken adımlar;

 1.) Ten rengine uygun fondöten seçilmesi.

 2.) İşlem uygulanmadan önce yüzün temizlenmesi.

 3.) Temizlenen yüzden sonra güzel şekil de nemlendirilmesi.

 4.) Baz sürme işleminin yapılması.

 5.) Göz makyajı bittikten sonra ise en son kısım da temiz bir görünüm elde etmek adına kapatıcı sonrasında fondöten sürülmelidir.

 Ciltte Lekelenme Olması

 Bu genellikle temizlenmeyen ciltler de ola gelen bir durumdur. Eğer kadın gününü yoğun geçirip cildini temizlemeden gece uykusuna yatmışsa bazı ürünler ciltte problem oluşturabilir. Bu problemlerden kast edilen leke oluşumunun yanı sıra siyah nokta ve ciltte kuruluk veya yağlılık oluşabilir. İstenmeyen oluşumların çıkmasını engellemek için yapılması en uygun görülen şey uyumadan önce yüz de bulunan ürünlerin çok iyi bir şekilde temizlenerek arındırılmasıdır.

Uygulama Çeşitleri

 Cilde ürün uygulama sırasın da çok önce ki zamanlardan bu yana süregelen fırça kullanılmaktaydı tabi yakın zamana kadar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte fırçaya alternatif olarak çıkan ve moda olan sünger malzemenin popülaritesi artmış ve yükselmiş oldu bunun asıl sebebi ise yapısının yumuşak olması, kullanılan yumuşak yapıda ki süngerlerin farklı renk seçeneklerinin olması ve cilde uygulamak için üstüne sıkılan fondötenin kolay bir şekilde yayılmasını sağlar. Kullanılmadan önce ise süngerin üzerine sıkılan fondöten ürünün çok fazla çekmemesi için su ile birlikte ıslatılıp fazla suyun sıkılarak uygulanmasının uygun olduğu ön görülmüştür. Bu işlem yapılmadığı zaman çok fazla ürünü içine çeker ve yüzden iz bırakması kesinlikle meydana gelir.

Hızlandırılmış Pazartesi Makyajı Yazımızı okumak için tıklayın :
https://www.leylak.org/hizlandirilmis-pratik-sekilde-yapilan-pazartesi-makyaji.html

Yorum Yap

Yorum Yap