İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Makyaj
  3. Evde Nude Ruj Nasıl Yapılır?

Evde Nude Ruj Nasıl Yapılır?

evde-nude-ruj-yapimi

Evde nude ruj nasıl yapılır? Sorusuna cevap vermeden önce nude rujun ne olduğunun açıklanması gerekmektedir. Nude ruj, yüzde belli bir bölgenin dikkat çekmesi için kullanılan mükemmel bir makyaj malzemesidir. Ten rengine yakın, şeffaf bir ruj türüdür.

Evde Nude Ruj Yapmak İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Doğal makyajın trend olduğu günümüzde evde nude ruj yapmak artık çok kolay. Evde nude ruj yapmak için,

  • Ruj
  • Fondöten

Malzemelerinin olması yeterli olmaktadır.

Evde Nude Ruj Yapımı

Yüze doğal bir canlılık veren nude ruj, doğal makyaj trendinin önemli malzemelerindendir. Doğal makyajda önemli olan doğru ara tonları bularak ten renk uyumunun sağlanmasıdır. Bu durumda nude ruj kullanarak istenen ara tonlar yakalanmaktadır. Evde nude ruj yapmak için seçilen rujdan bir parça alınır ve bir miktar fondöten ile karıştırılır.

Daha sonra elde edilen karışım ruj fırçası yardımı ile dudaklara sürülür. Şayet çok açık tonlarda bir renk amaçlanıyorsa fondöten miktarı artırılmalı ruj miktarı azaltılmalıdır. Bunun aksi koyu tonlarda bir renk isteniyorsa koyu renkli fondöten kullanımı sağlıklı sonuç vermektedir.

Nude Ruju kimler ve Nasıl Kullanmalıdır?

Ten rengi açık olan kişiler şeftali ve pembemsi tonları kullanmalıdır. Ten ile ruj arasında doğal bir geçiş ortaya çıkmaktadır. Hafif bir fondöten ve allıkla makyaj tamamlandığı zaman gözler öne çıkar ve doğal bir görünüm sağlanmış olmaktadır.

Buğday tenli kişilerin kahverengiye yakın şeftali tonlarını kullanması doğru bir tercih olacaktır. Göz makyajını vurgulanabilir ya da sadece rimel sürülerek yanaklar allıkla renklendirilmelidir. Bu tür makyajlarda genellikle dikkat çeken durum yüzde olmaktadır.

Koyu tenli kişiler için kahverengiye çalan bordomsu gül rengi tonlarının tercihi doğru olacaktır. Gece dışarı çıkılacağı zamanlarda rimelle birlikte göze eyeliner çekilmesi makyajın tamamlanmasında yardımcı olmaktadır.

Nude Ruj Kullanımı İçin Uyarılar

Makyaj yapmayı sevmeyenlerin nude ruj kullanımı çok da doğru olmamaktadır. Çünkü nude ruj bu tür kişileri daha cansız, renksiz ve sağlıksız gösterebilir. Bunun da nedeni renk geçişi olmayan bir ten olmasından kaynaklanmaktadır.

İddialı makyaj yapmak isteyenlerde nude ruj kullanmamalıdır. Çünkü dudakların şeffaf ve renksiz kaldığı makyajlar çok da iddialı olmayacaktır. Eğer nude ruj kullanılmışsa diğer kullanılan malzemelerin kesinlikle çok koyu tonlarda olması önerilmemektedir. Makyaj da tezatlık hoş bir görüntü yaratmaktadır ancak aşırı tezatlık ise rahatsızlıktan başka bir durum oluşturmamaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap