İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Pratik Bilgiler
 3. Duşakabin temizliği nasıl yapılır

Duşakabin temizliği nasıl yapılır

duşakabin temizliği nasıl yapılır

Tertemiz, bakımlı ve hijyenik bir banyoya kim sahip olmak istemez ki? Sık kullanılan ve sürekli suya maruz kaldığı için banyo ve duşakabin temizliği zor ve zahmetli bir iştir. Cam duşakabinler ve mika duşakabinler nasıl temizlenir ve bakımı nasıl yapılır konusunda sizlere yardımcı olabilmek için araştırmalar yaptık. Öncelikle duşakabin  nasıl temizlenir ve duşakabin camından su lekeleri nasıl çıkarılır hakkında bilgi verelim.

duşakabin nasıl temizler

Duşakabin  nasıl temizlenir ve kullanılan malzemeler nelerdir ?

 • Kireç sökücü
 • Armatör temizleyici
 • Eski bir diş fırçası veya sert bir fırça
 • Banyo temizleyiciler
 • Cam sil
 • Cam kazıma aparatı
 • Su emici pamuklu bez
 • Temizlik süngeri
 • Yumuşak bulaşık süngeri
 • Banyo yüzey temizleyicileri

2016 duşakabin modelleri ve duşakabin fiyatları

Bu malzemeleri diğer temizlik alanlarında da kullanılan malzemeler olduğu için çoğu hepimizin evinde bulunmaktadır. Kireç çözücüyü duşakabin camına sıkıp, bir müddet bekleyelim. Daha sonra süngerle veya yumuşak bulaşık teliyle camı sildiğiniz de, duşakabin camı üzerinde bulunan sabun artıklarının ve kirecin akıp gittiğini göreceksiniz. Ayrıca sabun artıkları kuşakabin camı ve çerçevesinin birleşiği yerlerde sararmalara yol açar. Bu bölgeleri temizlemek için eski bir diş fırçası veya sert bir fırça kullanabilirsiniz. Duşakabin cam ve çerçeveleri temizlendi ve sıra geldi duşakabinin temizliğine . Bunun için, banyo yüzey temizleyicilerine ve kireç sökücüye ihtiyacımız olacaktır. Duşakabinin camını temizlediğimiz gibi kireç sökücü ve yüzey temizleyiciyi duşakabin içerisine sıkarak, bütün yüzeyi bir sünger yardımı ile ovarak temizleyebiliriz. Duşakabın içerisinde bulunan armatörler ve duş başlıkları da temizledikten sonra bol suyla akıttığınız duşakabini ce duşakabin camlarını iyice kurulayıp işimizi bitirelim. İyice kurulanmadığı taktirde su lekeleri kalır ve bu da hoş bir görüntü sağlamaz.Fakat,  kimyasal içeriyor ben bu malzemeleri  kullanmak istemiyorum diyorsanız , bunun da bir çözümü var. Temizlik ve hijyen için sirkeyi duşakabinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sirkeyle silinen duşakabin pırıl pırıl parlayacaktır.

2016 duşakabin modelleri-1

Armatör ve duş başlıklarının temizliği nasıl yapılır ?

Duşakabinin içerisinde bulunan duş başlıkları ve armatörlerin temizliği ve hijyeni de çok önemlidir. Armatörler nasıl yıkanır ve temizliği nasıl yapılır konusuna da kısaca değinelim. Temizlik için armatör temizleyiciyi bu bölgelere sıkarak bir müddet bekletiyoruz. Daha sonra bir sünger yardımı ile ovup bol su ile durulamak gerekiyor.

2016 duşakabin modelleri-2

İyice temizleyip, parlattığınız duşakabinin, her zaman hijyenik ve temiz olmasını sağlamak için en geç 15 günde bir temizlenmesi gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap