İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Makyaj
  3. Doğru Ruj Rengi Nasıl Seçilir?

Doğru Ruj Rengi Nasıl Seçilir?

dogru-ruj-rengi-secme

Bakımlı kadınlar için makyaj çok önemlidir. Doğru renk ve doğru ürün seçimleri her zaman ön planda olmaya devam etmektedir. Seksi ve çekici olabilmek için makyaj yaparken bazı tüyolara da çok dikkat etmek gerekir. Doğru makyaj yapabilmenin bazı püf noktaları varken, özellikle doğru ruj rengi nasıl seçilir? Bu sorunun birkaç yanıtı varken hanımların kullanmak istedikleri makyaj malzemelerinin en doğrusu en önemli püf noktasıdır.

Makyajda Ruj Kullanımı

Öncelikle makyaj yaparken doğru renk ve doğru tarza çok dikkat etmek gerekir. Bu kapsamda makyajın bütünleyicisi olan rujların renk seçimi çok önemlidir. Ruj seçiminde ten ve tarz seçimine dikkat edilmesi gerekir. Açık ve koyu tene göre tercih edilen ruj renkleri farklıdır.

Bu kapsamda uzman makyözler en doğru kararı vermektedir. Hanımların olduğundan daha güzel ve daha renkli görünebilmeleri için makyajda ruj renklerine oldukça önem vermeleri gerekir.

Farklı Ruj Renkleri ve Yakışan Ten Renkleri

Açık tenli kadınlara seçilecek ruj renkleri; pembe ve mercan tonlarıdır. Dolgun dudaklara sahip açık tenli kadınlara daha koyu tonlu rujlar tavsiye edilmelidir. Orta ve buğday tenli hanımlar için seçilecek ruj renkleri; kızıl pembe, kiremit, turuncunun tüm tonları çok yakışmaktadır.

Çok koyu ve esmer tenli hanımların tercih etmeleri gereken ruj renkleri; Kahverenginin tüm tonları, bordo ve kırmızı renkler oldukça uygundur. Ayrıca dudakların yapısına göre seçilecek renklerde farklılık göstermektedir. Tüm tenlere göre en doğru ruj renkleri kullanıldığında güzelliğinize güzellik katılacaktır.

Diş Etlerine Göre Ruj Rengi Seçimi

Doğru ruju seçmek için sadece tene göre değil diş etlerinin rengine göre de seçim yapılması gerekir. Diş etlerinin açık renkte olan hanımlar mutlaka açık pembe tonlarında ruj seçimi yapmaları gerekir.

Diş etleri koyu kırmızı renkte olanlar ise açık tonlu kırmızı ve bordo tonlarını kullanırlar. Koyu tonlarda ruj seçimi yapanların diş etleri genelde koyu tonlarda olması gerekir. Bu ayarlamaların en doğru şekilde yapılması ruj seçiminin ne kadar doğru olduğunu söylemektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap