İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Cilt Bakımı
 3. Cilt Sıkılaşması İçin Yapmanız Gerekenler

Cilt Sıkılaşması İçin Yapmanız Gerekenler

cilt-sikilismasi

Günümüz dünyasında pek çok algı değişip gelişiyor. Elbette bu algı değişimi insanları da doğrudan etkiliyor. Öncellikle teknolojinin gelişmesi beraberinde sosyal medyanın kullanımını ve gücünü ortaya çıkarıyor. Sosyal medyanın dünya genelinde aktif olarak kullanılması kişilerin, daha çok fiziksel görünüşlerine önem ve özen gösterisini ortaya çıkarıyor. Özellikle insanların yaş aldıkça ciltlerinde meydana gelen değişimler fiziksel görüntülerini doğrudan etkiliyor. Bu nedenle yaşlılığa ya da yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan cilt sarkmalarına karşı cilt sıkılaşması için yapmanız gerekenler hakkında bilgi sahibi olup bunları düzenli olarak uygulamanızda fayda vardır.

Cilt Nedir?

Cilt, insan ve hayvanlarda bulunan ve canlı vücudunu bir bütün olarak sarıp sarmalayan en büyük ve en geniş organ olarak tıp literatüründe yerini alıyor. Aslında genel olarak pek çok kişi cildin bir yani derinin bir organ olduğu bilince değildir. Ancak pek çok kişinin oldukça az değer gösterdiği bu organın aslında insan sağlığı üzerinde doğrudan etkisi vardır.

Cilt Sağlığını Korumanın Yolları

Her insan daha genç ve fit bir görünüme sahip olmak ister. Bu istek oldukça haklı bir istektir. Bir kişinin daha genç ve canlı gözükmesinin en temelinde cilt sağlığı yer alıyor. Cilt sağlığının korumanın yolları şu şekildedir:

 • Bol su tüketimi
 • Az karbonhidrat tüketimi
 • Vitamin desteği
 • Cildin nemlendirilmesi
 • Doğal yağlarla bakım
 • Aşırı sıcak ve soğuktan uzak durmak
 • Cilt bakımı yaptırmak
 • Kozmetik kullanımını sınırlandırmak
 • Kolajen desteği almak

Bu maddelere uygun yaşayarak cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bu sayede cildiniz daha sıkı bir görünüme sahip olabilir.

Kolajenin Cilt Sıkılaştırıcı Etkisi

Kolajen, aslında son yıllarda oldukça fazla duyulan bir kelimedir. Ancak geleneksel Türk mutfağında kolajenin yeri oldukça fazladır. Kolajen, içeriğinde bulunan etkiler sayesinde bağırsak yenileyip cilt ve deri bakımında oldukça faydalı bir şeydir. İlikli kemik suyunda yapılan yemekler ve çorbalar tüketerek kolajen desteği alabilirsiniz. Aynı zamanda spor yaparak cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Bu iki önemli etkiyi bir arada yaparak en iyi etkiyi alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap