İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gezilecek Yerler
  3. Bursa gezip görülmesi gereken yerleri nerelerdir

Bursa gezip görülmesi gereken yerleri nerelerdir

bursa

Bursa, Türkiye’nin en güzel illeri arasında yerini alır ve tatil merkezi olarak bilinmektedir. Osmanlı Döneminden kalan o tarihi koku hale gitmemiş ve günümüze kadar gelmiştir. Benim size tavsiye şu olur değerli site takipçilerimiz mutlaka ne olursa olsun bir seferde olsa 3 gün gidin Bursayı baştan sona gezin eğlenin inanın gelmek istemeyeceksiniz.

Bursa nüfusu ne kadar diye bakıldığında 2016 yılında yapılan sayımla 2.842.547 olarak belirlenmiştir. 2016 yılında Dünya yaşanabilir şehirler arasında yerini almıştır.

Bursa iklimi nasıldır diye baktığımızda ılıman bir iklime sahiptir.

Bursa’nın kaç tane ilçesi vardır isimleri nelerdir

Osmangazi, nilüfer, büyükorhan, yıldırım, gemlik, gürsu, harmancık, inegöl, iznik, karacabey, keles, kestel, mudanya, mustafakemalpaşa, orhaneli, orhangazi ve yenişehir olarak 17 tane ilçesi vardır.

Bursa gezilecek yerleri tarihi yerleri nelerdir

Uludağ kış tatili için mutlaka gidilir. Bununla beraber yeşil türbe, ulu cami, cumalıkızık, iznik, emirsultan, tophane, inkaya, kozahan, yıldırım medresesi, yeşil medrese, suuçtu şelalesi, muradiye, arap şükrü sokağı, uluabat gölü, bursa kalesi, oylat, atatürk müzesi, türk islam eserleri müzesi, karagöz mezarı anıtı mutlaka görülmesi yerler arasında bulunur.

Bursanın meşhur yemekleri tatlıları çorbaları nelerdir

Türkiye’nin en güzel lezzetli tatları burada ortaya çıkmış ve Türk Osmanlı kültürü ile beraber gelen lezzetini halen korumaya devam ediyor.

Başta olmazsa olmaz iskender kebap, ciğer sarma, mağlıç peyniri, mihaliç, kestane şekeri, yenişehir kasap köfte, kemalpaşa tatlısı, inegöl köfte, kaymaklı ekmek kadayıfı, pideli köfte, cevizli lokum bunlar en çok bursa tercih edilen yenilmesi gereken lezzetlerdir. Bursa kahvaltısı meşhur ve zengindir tavsiye ederim.

Bursa bulunan üniversiteler nelerdir

  • Bursa orhangazi üniversitesi
  • Bursa teknik üniversitesi
  • Faruk saraç tasarım meslek yüksekokulu
  • Uludağ üniversitesi

Bursa otel fiyatları ne kadar arkadaşlar bir gecelik konaklama 100 TL gözden çıkarın derim ama her şey dahil otelleri seçebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap