İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Makyaj
  3. Bu Yılın Modası Renkli Göz Makyajı

Bu Yılın Modası Renkli Göz Makyajı

renkli-goz-makyaji

Her yılın makyaj modası değişkenlik gösterebilir. Bu yılın modası renkli göz makyajı, göz rengine göre far seçmek daha doğru olacaktır.

Yeşil Gözler Hangi Renk Far Kullanmalı?

Yeşil gözlere sahip olan kişiler mürdüm, bakır, altın, haki ve kahverengi renklerinde farları tercih etmelidir. Yeşil gözleri öne çıkaran bu far renkleri metalik bitişte olduğunda bakışlar daha etkileyici olmaktadır. Yeşil gözlülere makyaj için uygulanması gereken adımlar şu şekildedir;

  • Mat kahverengi tonlarındaki farı göz kapağının katlanma bölgesine fırça yardımı ile uygulanır ve dağıtılır.
  • Işıltılı bitiş için metalik krem farları kullanılır. Bu krem far, göz kapağının tamamına uygulanır ve katlanma bölgesini karıştırarak far dağıtılır.
  • Gözleri daha belirgin hale getirmek için göz kapağının tam ortasına parlak tonlarda metalik bir far uygulanır. Bakır renkte far tercih edilebilir.
  • Metalik kahverengi veya bakır tonları göz makyajında uygulandıktan sonra kirpikleri tek tek ayıran maskara kullanılır.

Bu adımlar ile yeşil gözler için etkileyici makyaj uygulanmış olur.

Kahverengi Gözler Hangi Renk Far Kullanmalı?

Kahverengi gözleri canlı ve enerjik göstermek için koyu mor ve bronz tonlar tercih edilebilir. Göz rengini ortaya çıkarmak ise açık nude ve sütlü kahve tonları tercih edilebilir. Kahverengi gözlere makyaj yaparken mutlaka göz pınarına şampanya rengi far kullanılmalıdır. Açık renkli far sürüldüğünde kirpik diplerine koyu renk göz kalemi veya far ile doldurma işlemi yapılmalıdır. Böylece gözler daha büyük ve iddialı görünecektir.

Ela Gözler Hangi Renk Far Kullanmalı?

Ela göz makyajı için mavi, mor ve yeşil tonları tercih edilebilir. Kış makyajında gri tonlarında far kullanarak dumanlı göz makyajı yapılabilir. Gece makyajında ise ela gözleri ortaya çıkarmak için füme ve gri renklerde far sürülebilir, üzerine de siyah eyeliner çekilebilir.

Mavi Gözler Hangi Renk Far Kullanmalı?

Mavi gözlere sahip kişiler turuncu alt tonlu farları tercih edebilirler. Yaz makyajında turuncu farı açık kahve tonlarıyla karıştırarak güzel bir makyaj elde edilebilir. Kış makyajında ise kahverengi farlar daha güzel bir makyaj elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap