İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Örgü Modelleri
  3. Biten örgüden ilmek nasıl çıkarılır

Biten örgüden ilmek nasıl çıkarılır

şiş-ile-ilmek-çıkartmak

Kazak, hırka, yelek ve paspas örgü modelleri bittiğinde yakadan ilmek çıkartmak, kenarından ilmek çıkartmak, kollardan ilmek çıkartmak gerekecektir. Bunu siz değerli hanımların işine yarayacak şekilde bir tane video buldum sizinle paylaşmak istedim.

Şal modellerinde orta kısımlarında biter kenardan ilmek alınarak desen modeli yapabilirsiniz. Yün örgü modelleri kategorisini ziyaret ettiğinizde zaten milyonlarca videolu ve resimli anlatımı var. Detaylı şekilde incelediğinizde göreceksiniz zaten bazen hanımlar örgüde kaçan ilmekler nasıl düzeltilir video dikkatli incelediğinizde göreceksiniz.

Örgüde ilmek çıkarma yapılışı

Kenar kısım veya yakadan ilmek çıkarmak isteyenler tam sizler için düzgün anlatımlı bir video ayarladım. Örgünün kenar kısmına gelip ilmek almak istediğiniz yere gelin şişi geçirin. Şişinize ip alın ve düz şekilde örer gibi örün. Aynı işlemi ilmek almak istediğimiz sayı kadar tekrar edin. İlmeğin içeresine batın. Şişe ip alın örün.

Örgüden ilmek nasıl çıkarılır videolu anlatım

Yukarıdaki video lütfen dikkatli izleyin ve örgüden ilmek çıkarma yapımını sizlere anlattık. Örgü hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap