1. Ana Sayfa
  2. Örgü Modelleri
  3. Bahar dalı çeyizlik hırka ve şal örgü örnekleri videolu yapılışı

Bahar dalı çeyizlik hırka ve şal örgü örnekleri videolu yapılışı

bahar dalı örneği

İlkbahar mevsiminin gelmesiyle beraber bu mevsime özel bahar dalı örgü modeli nasıl yapılır ve bahar dalı örneğinden ne gibi örgü modelleri ortaya çıkar. Çeyizlik örgü modelleri ve örgü hırka örnekleri ile beraber güzel şal modelleri yapabilirsiniz.

Bahar dalı örgü modeli videolu yapımı

İlk önce 18 ilmek atarak modeli yapabilirsiniz. 5 sıra lastik örün. 1 düz 2 ters olarak lastik örebilirsiniz. 6 turda ilk ilmeği boş olarak diğer şişi alın. 4 ilmeğin üzerinden aşağı doğru 5. ilmeği için batırın ve şişe ip dolayın çekin sonra sol şişe takın. İlmekle beraber düz örün. 2 ters ve 1 düz ilmeği örün. 2 ters ilmeği örün. Sonra sıra sonuna kadar tekrarlayın.

7 turda arka sırayı 1 ters 2 düz olarak örün. 8 turda ilk ilmeği boş olarak öbür şişe takın. 6 turdaki aynı yerden batarak ilmeği uzatın. 6 turu tekrar edin. 7 tur arka sırayı gördüğünüz gibi 1 ters 2 düz örün. 9 turda ise arka sırayı gördüğünüz gibi örüyorsunuz. 10 turda ilk ilmeği boş şekilde diğer şişe alın. 6 turda ördüğünüz gibi tekrar örün. 11 turda ise gördüğünüz gibi örün. 12 ile 13 turda lastik örme işlemi yapıyorsunuz. 14 turda modeli kaydırın ve baştan ilmek alma işini yapmayın. İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alın.

Çeyizlik hırka şal örgü modeli yapılışı videolu anlatımı

Yukarıdaki video dikkatli izlerseniz örneğin yapılışını detaylı şekilde anlatımı var. Konu altına yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap