İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Pratik Bilgiler
  3. Araba Ne Zaman Alınır?
Trendlerdeki Yazı

Araba Ne Zaman Alınır?

Biliyoruz ki bir ailenin otomobile ihtiyacı vardır. Her ailenin olmasa bile bazı ailelerin vardır. Ama her ailenin aklına ilk gelen şey otomobil ne zaman alınır?

arabanezamanalinir

Biliyoruz ki bir ailenin otomobile ihtiyacı vardır. Her ailenin olmasa bile bazı ailelerin vardır. Ama her ailenin aklına ilk gelen şey otomobil ne zaman alınır? sorusu oluyor. Peki gerçekten bir aile ne zaman otomobil alır? Bu sorunun cevabı ekonomiye göre değişir. Örneğin bir ailenin çalışan ferdi ne zaman ücretini (maaş) alırsa o zaman bir araçsahibi olabilir. Ama maaş hariç zamanlama olarak ilk şu kriterlere uyması gerektiği söylenir:

 -Otomobili alınca ilk ne yapacağım?

 -Otomobili ertesi gün alsam olmaz mı?

 -Bu araba gerekli midir?

 Aslında yukarıda ki maddeler basit ama aynı zamanda önemli kriterlerdir. Nasıl ev ihtiyaçlarını listeleyip düzenli bir şekilde yapıyorsak otomobil alırken de kriterleri düzenlemeliyiz. Otomobilimizi eğer düzenli bir şekilde hesaplayıp satın almazsak belirli sorunlar yaşayabiliriz. Yukarıda bulunan kriterlerden ikincisinin açık anlamı acelecilik edip bu otomobili almamamız için ufak bir uyarı.

 Borsa İle Otomobilin İlişkisi Var mıdır?

 Otomobilin alma zamanı ile ilgili bazı şeyleri bellidir. Peki borsa ile otomobilin bir ilişkisi var mıdır?Aslında bu konunun bayağı ilgisi var. Nedeni ise bir aile ferdi otomobil almadan önce ilk ekonomiye bakar ve eğer borsa durumu düşük ise otomobil almayı biraz daha hızlandırır. Tabi ki bu konu ile ilgili fazla bir şey söylemek doğru olmaz neden derseniz çünkü: bir aile ekonomisi fazlada olabilir azda bu nedenle satın alma süreleri birbirini tutmayabilir. Aile ferdi ne kadar sabırsız olsa da her zaman erken davranmak iyi ve hoş olmayabilir. Otomobilimiz arızalı mı? olsa yoksa geç mi? tabii ki cevaplar geç olacaktır. Neden mi? arızalı bir otomobil dense geç bir otomobil sahibi olmak daha mantıklı.

 Otomobile İhtiyaç Duyulması Ve Gerekenler:

 Sokaklarda, park alanlarında, otoparklar da ve daha bir çok alanda gördüğümüz otomobilleri görüp özene biliyoruz. Ve anlık bir karar ile ehliyet sınavlarına girip bir otomobil almaya doğru bir hazırlık içerisinde kendimizi bulabiliyoruz. Peki bu otomobili hemen alabiliyor muyuz? Belli bir bütçe biriktirdikten sonra ekonomi ve borsa durumlarını kontrol etmek her zaman alıcıya ekstra bir kazanç elde etmesini sağlayabilir, veya daha ucuza alabilir.

 Otomobil Almak Doğru Bir Seçim midir?

 Otomobil almak genelde bir yerden bir yere daha hızlı ve daha rahat seyahat etmek için alınabilir. Ve otomobil almadan önce toplu taşıma araçları ile seyahat eden kişi aklına acaba daha rahat yolculuk yapmam için araba almama gerek var mı? gibi konuları düşünmek için kendine konu edebiliyor. Kimi insan otomobil için masraflı derken kimisi ise bu devirde araba şart gibi söylentilerde bulunabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap