İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Cilt Bakımı
 3. 30 Yaş Sonrası Cilde Işıltılı Kazandırmanın Yolları

30 Yaş Sonrası Cilde Işıltılı Kazandırmanın Yolları

30-yas-sonrasi-cilt-bakimi

Her insan daha gergin, parlak ve ışıltı dolu bir cilde sahip olmak ister. Bir insanın daha genç bir görünüme sahip olmasında en etkili olan şey kişinin cildinin durumudur. Pek çok kişi daha erken yaşlarda esnekliğini ve ışıltısını kaybeden cildinden şikayetçi durumdadır. Özelikle ilk gençlik olarak ifade edilen yıllardan sonra bu durum daha çok artmaya başlar. Genellikle 30 ve ileri yaşlarda ciltte belli başlı bozulmalar meydana gelebilir. Ciltte meydana gelen bozulma ve deforme olma durumunu birkaç küçük formül ile kolayca geciktirebilirsiniz. Eğer cildinizdeki kaybolan ışıltıyı geri kazanmak istiyorsanız 30 yaş sonrası cilde ışıltı kazandırmanın yolları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ciltte Renk Kaybı Nedir?

Cildinizde renk kaybı genel olarak daha ileri yaşlarda ortaya çıkabilen bir durumdur. Bu durumun en büyük tetikleyicisi hiç şüphesiz cildin yaş almaya bağlı olarak esnekliğini kaybetmesi şeklinde ifade edebiliriz. Ancak ciltte renk ve ışıltı kaybının tek nedeni bu değildir. Cildinizde meydana gelen renk ve ışıltı kaybının birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerden en çok bilinenleri şu şekildedir:

 • Düzensiz uyku
 • Çok fazla mavi ışığa maruz kalma
 • Sağlıksız ve düzensiz beslenme
 • Aşırı şeker tüketimi
 • Hormonal bozukluklar
 • Cildin iyi temizlenmemesi
 • Aşırı makyaj yapımı
 • Cildin hava almaması

Bu ve bunun gibi pek çok neden ciltte 30’lu yaşlarda ışıltı kaybına neden olur.

Kolajen Takviyesi Alın

Cildinizde meydana gelen ışıltı kaybı sizi rahatsız ediyorsa bu durumun önüne geçebilirsiniz. Genel olarak ciltteki ışıltının temel nedeni kolajen eksikliğidir. Bu eksiklik aynı zamanda ciltte sarkmaya da neden olur. Her iki cilt problemine çözüm bulabilmeniz için gün içerisinde mutlaka ilikli kemik suyu tüketmelisiniz. İlikli kemik suyunu sabah aç karnına içebileceğiniz gibi çorbalara ve yemeklere de ekleyebilirsiniz.

Maydanoz Kürü Yapın

Her sabah aç karnına 15 sap maydanoz ve yarım limon suyunu bir bardak suyla blendırdan geçirin. Bu kürü 15 gün boyunca aç karnına uygulayın. Cildinizdeki ışıltıyı ve renk tonunu hemen aydınlatacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap