İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Makyaj
  3. 2020 Kış Kaş Kontür Trendleri

2020 Kış Kaş Kontür Trendleri

kis-kas-kontur-trendleri

Kaşlar 2020 senesinde; dokulu, doğal, ağır tarzlar ve doğallık damga vurmaktadır. 2020 senesinde kaş modasını elegan dokunuşlar göze çarpmaktadır. Her ne denli savlı kaş kontürü tasarımını sevenler adına medya kaşları yükselişte olsa da 2020 senesinde de doğallığı korunan kaşlar göz önünde olacaktır. 2020 kış kaş kontür trendleri hakkında bilgi vermek doğru olacaktır.

Kış Kaş Kontür Tarzları

2020’de kış kaş kontürü stili doğallıktan yanadır. Kış kaşları kontür tarzları aşağıdaki gibidir;

  • Doğal görünümlü kaşlar,
  • Daha yoğun kaşlar
  • Sosyal medya kaşları olarak üç ayrı farklı kategoride sınıflandırılabilir.

Kaşlarda Modanın Değişimi

Dökülmüş, seyrekleşmiş ve yanlış kaş alma nedeniyle kişiye küsen kaşlar, dokusunu ve dolgunluğunu yitirip cansı bir görüntü yaratacaktır. Bu vaziyet hem bireyin bakışlarını hem de hoş görünmesini olumsuz etkileyecektir.

Çünkü kaşlar yüzün merkezindedir ve bakışların karakterize edilmesi için önemli bir rol üstlenmektedir. Gözleri çerçevelemesinden ötürü bakışların anlam kazanması akıllı bir şekilde konumlandırılmış kaşlara bağlıdır. Ancak pek çok kişinin kaşları doğuştan seyrek olacağı gibi yüz formuna da iyi olmayabilir.

Üstelik kontür makyaj trendinin en önemli yerinde olan kaşların kendisine mahsus bir trend anlayışı bulunmaktadır. Son zamanlardaki kaşların trendi farklılık göstermektedir ve sıklık anlayışının üstünde belirleyici rol üstlenmektedir.

Doğal Görünümlü Kaşlar Moda

Son senelere damgasını vurmuş olan doğal kaş görünümü, bu yıl da kaş modası listesinin başını çekmektedir. Etkili ve kuvvetli söz yaratması ve geçmiş olan senelerin yapay görünümün dışında elegan görünüm sunmuş olması doğal kaşların önemini giderek yaygınlaşmaktadır. Bir sonraki yıl da, doğallığı korunan ve kalınlaştırılmış olan kaşlar sık bir şekilde gözlemlenecektir.

Ağır Kaşların da Bu Sene Vazgeçilmeyen Bir Tarz Olacağı Kesin

Yüzdeki en önemli yıldız, kaşların olduğu bu moda da, yoğunluğu arttırılmış olan kaşların göz önünde olduğu görülmektedir. En değerli kriter ise kaşlar arasındaki rastgele boşluğun olmaması şeklinde tanımlanabilir. Bu yol üzerinde kaşların ağır tutulmuş olması göz kısmını daha iri olarak gösterecek ve simetrik bir illüzyon yaratacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap